Kolejna rewolucja w egzaminach na prawo jazdy?

Rząd po cichu planuje zmiany w egzaminach teoretycznych. Pomysł nie jest nowy bowiem pierwsze przymiarki czynione były już w 2013 roku, ale jeśli wszedłby w życie - zdawanie testów na prawo jazdy czekałaby prawdziwa rewolucja.

Próby zmian w zdawaniu testów na prawo jazdy czynione były w 2013 roku, z planem wejścia w życie w 2016 roku. Teraz pomysł wraca.

Koniec z testami na prawo jazdy w WORD?

Plan zakłada możliwość zdawania testów na prawo jazdy nie w WORD a w wybranym przez kursanta staroswie, a tych w Polsce mamy około 400, czyli znacznie więcej niż WORD, i to wliczając placówki terenowe otwarte na przestrzeni ostatnich lat. Takie rozwiązanie ma niewątpliwie swoje zalety. Starostwo najczęściej znajduje się bliżej zdającego niż WORD, a taki sposób przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy stanowi dla przyszłego kierowcy oszczędność zarówno czasu jak i pieniędzy.

Zarobi starostwo

Koszt egzaminu na prawo jazdy to 30 zł niezależnie od kategorii. Jeśli testy na prawo jazdy odbywałyby się w starostwach, pieniądze za ich przeprowadzanie zasilałyby kasę właśnie starostwa.

Czytaj także:

Image: