Mamy dwa zupełnie nowe znaki

No i stało się. Mamy dwa zupełnie nowe znaki drogowe. Za zignorowanie jednego z nich możesz zapłacić nawet 500-złotowy mandat. Zmiana nie wpłynie na pulę pytań z testów na prawo jazdy ale warto nowe znaki znać.

Zmieniło się rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych. W wykazie pojawiły się dwa zupełnie nowe znaki drogowe:

  • D-54 „strefa czystego transportu” oznaczający wjazd do strefy czystego transportu
  • D-55 „koniec strefy czystego transportu”  oznaczający wyjazd ze strefy czystego transportu.

testy na prawo jazdy nowe znaki drogowe

Nieprzestrzeganie wjazdu do wyznaczonych stref czystego transportu będzie karane 500-złotowym mandatem– za nieprzestrzeganie tych przepisów grozić ma nawet 500 zł mandatu.

Ministerstwo infrastruktury w oficjalnym komunikacie poinformowało:

Równocześnie weszły w życie przepisy rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, które określa wymagania techniczne (m.in. konstrukcję) oraz warunki umieszczania nowych znaków. Ponadto przepisy tego rozporządzenia, stosownie do wymagań wynikających ustawy o drogach publicznych, zmienionej ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych, ustalają sposób oznaczania znakami pionowymi i poziomymi stanowisk postojowych dla pojazdów elektrycznych, pojazdów napędzanych gazem ziemnym i pojazdów hybrydowych

Zobacz: Testy na prawo jazdy takie same jak w WORD

 

Image: