Prawo jazdy z wpisem do CEPIK za 500 zł

Prawo jazdy można zdobyć bez kursu, zdawania testów na prawo jazdy no i oczywiście bez egzaminu praktycznego. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz i wpłacić 500 zł. Tyle tylko, że to nieprawda.

W sytuacji gdy egzaminacyjny stres odbiera resztki zdrowego rozsądku trudno oprzeć się reklamie, jeśli jej treść brzmi mniej więcej tak:

Każdy wie jak w dzisiejszych czasach trudno jest zdać egzamin na Prawo jazdy. Egzaminatorzy celowo oblewają egzaminy, nawet gdy ktoś jest dobrym kierowcą! Chcą oni tylko zarobić na nieszczęsnych obywatelach, nie interesuje ich nic więcej.
My mówimy temu STOP!!

W w internecie działają „zorganizowane grupy ludzi” które zajmują się "pomocą" w załatwieniu legalnego prawa jazdy bez konieczności uczęszczania na kursy, bez egzaminów w WORD, bez wydawania kolejnych nakładów finansowych na niezliczone testy i egzaminy. Co ciekawe część tych zorganizowanych grup podobno prowadzi szkoły jazdy dla osób chcących przystąpić do Egzaminu Państwowego, Mało tego, oni współpracują  Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego jako egzaminatorzy. To wszystko daje im możliwość pomocy w zdobyciu uprawnienia do kierowania motocyklami, samochodami osobowymi, cięzarowymi a także pasażerskimi.

Aby zdobyć prawo jazdy podobno wystarczy

...wypełnić odpowiedni formularz podając w nim niezbędne dane:

  • imię i nazwisko
  • adres
  • date oraz miejsce urodzenia
  • pesel
  • kategorie prawa jazdy
  • skan zdjęcia
  • skan podpisu

Świetnie! Podając te dane dajesz na srebrnej tacy wszystko to czym przestępcy mogą posłużyć się aby być… Tobą

Więc wypełniając formularz zgłoszeniowy możesz stać się kim tylko chcesz – właścicielem firmy wyłudzającej podatek, albo handlującej powiedzmy szynką (ale nie płacącej dostawcom). Możesz też osobą dostającą niemal dowolny kredyt i nie mającą o tym zielonego pojęcia.

Jaki jeszcze użytek można zrobić z tak zgromadzonych danych? Możliwości są niemal nieograniczone.

…ale Ty nadal pozostajesz bez prawa jazdy za to bez 500 zł za to z ogromnym problemem.

I jeszcze jedno. W ten sposób zostajesz też przestępcą.

Jedyną drogą uzyskania uprawnień do kierowania jest ukończenie stosownego szkolenia i zdanie egzaminu państwowego – niezależnie od tego jak wiarygodnie wygląda ogłoszenie sprzedaży legalnego prawa jazdy.

PWPW ostrzega

Fałszywi pośrednicy, oferujący załatwienia prawa jazdy bez egzaminu, szukają swoich ofiar w internecie. Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych udało się właśnie zablokować jedną ze stron, na której oszuści za pieniądze oferowali tego typu usługi. To wyjątkowo groźny proceder bowiem przestępcy kradną w ten sposób nie tylko pieniądze, ale też wyłudzają pełne dane osobowe ze zdjęciem i wzorem podpisu ofiary.

 

Image: