Zmiany w sposobie oceniania przez egzaminatorów WORD

Etap zmian w testach na prawo jazdy wymuszona zmianami kodeksu drogowego zakończyła się. Przed nami szereg zmian w egzaminach praktycznych na prawo jazdy. Pierwsza zmiana wchodzi w życie już od 1 stycznia 2019, znane są jednak propozycje kolejnych zmian.

Testy na prawo jazdy - pełna aktualna baza egzaminacyjna 

Egzamiator będzie musiał oblać

Zmiana w egzaminach na prawo jazdy związana jest ze sposobem oceniania zdających egzamin praktyczny na prawo jazdy. Dziś popełnienie błędu z tzw tabeli błędów nie musi skutkować przerwaniem egzaminu z wynikiem negatywnym, egzaminator bowiem może, ale wcale nie musi przerwać egzaminu, wszystko zależy od sytuacji, jaką spowodowało dopuszczenie się błędu. Zmiany, które mają wejść w życie mają wprowadzić obligatoryjne przerwanie egzaminu w takim przypadku nie dając egzaminatorowi pola do manewru.

Taki sposób oceniania wcale nie jest taki nowy. Złagodzenie zasad egzaminacyjnych w tym zakresie wprowadziło właśnie możliwość w miejsce obowiązku przerwania egzaminu.

Pomysł powrotu do starych zasad spowodował śmiertelny wypadek podczas egzaminu na prawo jazdy w trakcie którego osoba egzaminowana zatrzymałą się na przejeździe kolejowym tuż przed nadjeżdżającym pociągiem ignorując znak B-20 stop.

Wprowadzenia zmian w przepisach domagali się egzaminatorzy.

 

Image: