Jak nauczyć się teorii na prawo jazdy?

Sukces na egzaminie teoretycznym zależy od właściwego przygotowania. Jak uczyć się testów na prawo jazdy aby szybko zdać egzamin teoretyczny?

Wszystkie pytania stosowane w testach na prawo jazdy stanowią informację publiczną, a to oznacza, że są jawne i dostępne dla każdego. Bazę egzaminacyjną można pobrać z rządowej strony za darmo.  Opublikowaną bazę pytań na prawo jazdy trudno uznać za właściwą do nauki, bowiem zawiera ona pytania ze wszystkich kategorii uprawnień, a wyłowienie tych odpowiednich jest tak samo trudne co po prostu czasochłonne. Gotowe do nauki testy na prawo jazdy  udostępnia serwis zdamyto.com.

Jak uczyć się testów na prawo jazdy?

Po pierwsze przygotuj się teoretycznie. Nauka testów na prawo jazdy jest bardzo trudna i zawodna, jeśli nie rozumiesz tekstu pytania na które chcesz udzielić odpowiedzi. Warto więc uczęszczać na wykłady, skorzystać z e-kursu lub po prostu przeczytać podręcznik.

Po drugie zapoznaj się całą bazą egzaminacyjną. Odradzamy korzystania z „darmowych testów na prawo jazdy”, „największej puli pytań”, „testów na prawo jazdy z certyfikatem” czy innych rewolucyjnych rozwiązań. Testy na prawo jazdy są jedne, baza nie może być większa lub mniejsza, a bezpośredni dostęp do niej ma jedynie podmiotów. Jedyną metodą poznania wszystkich pytań egzaminacyjnych jest nauka działami.

Po trzecie nie ucz się testów na prawo jazdy trybem egzaminu. W tym trybie program losuje z puli kilku tysięcy pytań. To oznacza, że część pytań może być wyświetlana kilka razy, inne zaś wcale.

Po czwarte czytaj uzasadnienia do odpowiedzi. To właśnie tam – o ile posiadasz odpowiednie testy na prawo jazdy – zawarte są wszystkie wyjaśnienia dotyczące pytania. Ważne aby były one opracowane przystępnym a nie techniczno-prawniczym językiem. Niektóre przepisy z kodeksu drogowego nie są bowiem zrozumiałe dla kierowców z wieloletnim stażem, do dopiero mówić dla Ciebie.

Po piąte śledź statystyki rozwiązywanych przez ciebie pytań. To tam zawarte są wszystkie pytania lub całe działy, najtrudniejsze dla Ciebie. Bardzo dobry system statystyk udostępnia swoim klientom system zdamyto.com.

Po szóste czytaj pytania uważnie. Zdarza się, że jedno zdjęcie służy do zilustrowania różnych pytań, czasem różniących się od siebie jednym słowem odwracającym jego sens.

Po siódme nie spiesz się. Często kluczem do sukcesu jest dokładne doczytanie pytania lub kombinacji odpowiedzi. Statystyki oblanych testów na prawo jazdy wyraźnie pokazują, że oblane egzaminy to te, które trwały najkrócej.

Po ósme nie idź na egzamin dopóki nie poczujesz, że jesteś przygotowany/a do niego. Są nikłe szanse na zdanie, jeśli podczas rozwiązywania testów na prawo jazdy w domu uzyskujesz graniczną ilość punktów lub jesteś niewiele ponad poprzeczką umożliwiającą zaliczenie teorii. Podobnie sytuacja ma się w przypadku uczenia się testów trybem egzaminu, czyli rozwiązywania gotowych testów na prawo jazdy. System egzaminacyjny WORD może po prostu wylosować zupełnie inne pytania niż te, które wylosowały Ci się w domu.

Powodzenia na teorii.

 

Image: