Aktualności z WORD Poznań

Testy na prawo jazdy: Dlaczego w tej sytuacji nie można wyprzedzić tramwaju?

To jedno z "trudniejszych" pytań w testach na prawo jazdy. Dlaczego w tej sytuacji nie można wyprzedzić, chociaż warunki zezwalają na wyprzedzanie tramwaju z lewej strony?

Na pierwszy rzut oka spełnione są tu wszystkie warunki dopuszczające rozpoczęcie manewru wyprzedzania, a pojazd szynowy cho choć wyprzedzany jest z lewej strony zamiast prawej, to ułożenie torów umożliwia, a wręcz wymusza takie wyprzedzanie.

Testy na prawo jazdy: Zmiany w kodeksie umożliwią dodanie nowych pytań

Całkiem możliwe, że testy na prawo jazdy otrzymają nową pulę pytań egzaminacyjnych. Zmiany w bazie egzaminacyjnej zapowiadane jeszcze w ubiegłym roku nie doszły do skutku właśnie z powodu ograniczeń prawnych. Teraz może się to zmienić - rząd przyśpiesza prace nad zmianami w ustawie prawo o ruchu drogowym.

Przedstawiciel resortu infrastruktury jeszcze w tamtym roku przyznał:

Chcemy, aby pytania dotyczące korytarzy życia znalazły się w puli pytań egzaminu na prawo jazdy

Zmiany w sposobie oceniania przez egzaminatorów WORD

Etap zmian w testach na prawo jazdy wymuszona zmianami kodeksu drogowego zakończyła się. Przed nami szereg zmian w egzaminach praktycznych na prawo jazdy. Pierwsza zmiana wchodzi w życie już od 1 stycznia 2019, znane są jednak propozycje kolejnych zmian.

Testy na prawo jazdy - pełna aktualna baza egzaminacyjna 

Błędy w testach na prawo jazdy: z której strony będzie wiać?

Pytania o boczny wiatr rozwiązującym testy na prawo jazdy potrfią sprawić trochę kłopotów. Jak uniknać błędów, które mogą zaważyć na wyniku egzaminu na prawo jazdy?

Czy w tej sytuacji należy spodziewać się podmuchów wiatru tylko z lewej strony?

znaki drogowe

Znak A-19: boczny wiatr

Czy można zmienić WORD?

Egzamin na prawo jazdy możesz zdawać w każdym ośrodku ruchu drogowego w Polsce. Jak zmienić swój WORD?

Przyszli kierowcy czasem wolą testy na prawo jazdy zdawać w jednym, a praktykę w innym ośrodku egzaminowania. Czasem zmiania ośrodka egzaminowania podyktowana bywa po prostu względami osobistymi czy organizacyjnymi. 

Aby przenieść dokumenty do innego WORD wypełnić należy stosowny wniosek, którego wzór znajdziesz na stronie internetowej WORD Toruń, lub w biurze obsługi klienta.

Masz astmę? Możesz stracić prawo jazdy

Policyjny alkotest uznał, że kierowca prowadził po amfetaminie, mimo tego, że wcale jej nie przyjmował. To efekt przyjmowania popularnego leku na astmę. Sprawą zajęło się MSWiA.

Przyjmowanie niektórych leków może być ryzykowne, o czym przekonał się pewien kierowca zawodowy, u którego podczas kontroli drogowej policyjny narkotest wykrył amfetaminę. Problem w tym, że kontrolowany przez policjantów kierowca wcale jej nie zażywał, a jej obecność w teście to efekt zażywania leków na… astmę. 

WORD Poznań pojazdy egzaminacyjne

Pojazdy egzaminacyjne WORD Poznań.

Egzaminy praktyczne na prawo jazdy w WORD Poznań odbywają się z wykorzystaniem wymienionych niżej pojazdów egzaminacyjnych:

Kia Rio

Peugeot Boxer

MAN TGL + przyczepa

Zetor PROXIMA 65

YAMAHA RJ22 XJ6

YAMAHA RE05 YBR125 

YAMAHA SA40 YN50 Automat 

JUNAK ZN50 902

Testy na prawo jazdy na wszystkie kategorie prawa jazdy. Oficjalna baza egzaminacyjna

Zdawalność WORD Poznań 2018

Mamy najnowsze wyniki zdawalności WORD Poznań. Jak oni tam zdają?

55,77 procent zdających teorię, testy na prawo jazdy obkuło całkiem nieźle. Tyle wyniosła w ubiegłym roku zdawalność egzaminów teoretycznych na prawo jazdy.

Z jazdami było już znacznie gorzej. Zdawalność egzaminów praktycznych na prawo jazdy kategorii B wyniosła w WORD Poznań zaledwie 32,14%.