Jakie zmiany w testach na prawo jazdy od 2017 roku?

Czy egzamin teoretyczny na prawo jazdy będzie wyglądał inaczej w 2017 roku? Czy w testach na prawo jazdy pojawią się nowe pytania? 

Nowe pytania w testach

W 2017 roku w testach na prawo jazdy pojawią się nowe pytania. ZdamyTo.com już w sierpniu uzyskało od Ministertwa Infrastruktury informację o zamiarze wprowadzenia nowych 441 pytań do testów na prawo jazdy. Czy zmian w oficjalnej bazie pytań należy spodziewać się już od 2 stycznia 2017? To wątpliwe, zatem ci z Was, którzy zdają egzamin teoretyczny w pierwszych dniach 2017 roku mogą spać spokojnie, bowiem wprawdzie ministerstwo zapowiedziało dodanie nowych pytań - a miały one pojawić się jeszcze we wrześniu tego roku - to trudno aby pojawiły się w WORD już 2 stycznia 2017.

Gdzie dostępne są pytania z testów na prawo jazdy?

testy na prawo jazdy 2017Wszystkie pytania stosowane na egzaminach teoretycznych są dziś jawne i można je pobrać za darmo na stronie ministerstwa infrastruktury. Podstawą prawną opublikowania oficjalnej bazy jest art. 51, ust. 2b ustawy o kierujących pojazdami. Zgodnie z nim pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. 

Baza pytań wprawdzie jest opublikowana, jednak pamiętać należy o tym, że:

  • ministerstwo nie udostępnia klucza odpowiedzi do opublikowanej bazy pytań,
  • wszystkie pytania - a jest ich dokładnie 2661 - opublikowane są bez podziału na poszczególne kategorie parawa jazdy. Oznacza to, że do jednego worka wrzucono pytania z testów na prawo jazdy kategorii A, B, C, D, T...

Testy na prawo jazdy 2017 gotowe do nauki

testy na prawo jazdy 2017 zdamytoPełna oficjalna baza pytań z podziałem na kategorie i opracowana pod kątem nauki dostępna jest na stronie ZdamyTo.com. System ZdamyTo udostępnia pytania w trybie egzaminu oraz nauki działami, mozliwe jest także przeprowadzenie egzaminu wewnętrznego, niezbędnego do ukończenia szkolenia w szkole nauki jazdy. 

Chcąc zdawać egzamin wewnętrzny na ZdamyTo musisz pamiętać o tym, że to instruktor decyduje o tym zwykorzystaniem jakiego oprogramowania masz zdać egzamin wewnętrzny. Zaproponuj w swojej szkole jazdy, że możesz zalogować się na swoje konto w ZdamyTo następnie wykonać test i przesłać lub wydrukować kartę egzaminu.

 

 

Image: